pošli bobek

Mnoho chovatelů stále ještě podává svým miláčkům léky, které nepotřebují. Klasickým případem je pravidelné odčervování psů. My preferujeme vyšetření trusu a teprve podle výsledků nasadit léčbu. Z vyšetření, která provádíme nám ale vychází, že asi 97% psů léky na odčervení vůbec nepotřebuje. A pokud ano, jsou většinou napadeni parazity, na které běžné odčervení nezabírá. Proto nabízíme preventivní vyšetření trusu, které si můžete objednat online.

Vyšetření trusu poskytne celou řadu užitečných informací, nejen je-li nutné odčervit, ale i zpětně, jestli bylo odčervení účinné a jestli nevzniká rezistence na určité antiparazitikum. U zvířat, která jsou volně pasena (ovce, kozy, koně, krávy), se rezistence již objevila.

Stačí přinést nebo poslat trus velikosti vlašského ořechu ve skleničce či kelímku od jogurtu a odpoledne budete mít výsledky v e-mailu.

Není nutné se objednávat, vzorek trusu pouze předáte v laboratoři. Máte-li v domácnosti zvířat téhož druhu víc, obvykle postačí jedno vyšetření ze směsi celé skupiny psů, koček nebo dalších zvířat téhož druhu.

Vyplnit objednávku

Kolik toho potřebujeme?

  • Psi a kočky – asi ve velikosti vlašského ořechu
  • Ovce a kozy – 10 – 20 bobků
  • Drůbež, exoti, holubi – 2 – 3 výkaly
  • Koně – jeden kobylinec
  • Králíci, drobní hlodavci – cca 10 bobků
  • Plazi – asi čajovou lžičku

Vyšetření si můžete objednat i online. Vhodně zabalené čerstvé vzorky pak lze zaslat (tak aby necestovaly přes víkend) nebo donést na adresu Labvet, Bubenské nábřeží 306/13, Pražská tržnice hala 27, Praha 7, 170 00. V případě zásilek sdělujeme výsledky po připsání platby na náš účet.

Během výstavy FOR PETS 7. – 10. dubna 2022 nám můžete vzorky přinést do stánku eCanis. Pro objednávku využijte objednání za zvýhodněnou cenu.

Adresa:

Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7